Aer Lingus stara się o dodatkowe środki od państwa

opublikowano: 22-06-2021, 17:14

Aer Lingus potrzebuje kilkuset milionów euro dodatkowej płynności z powodu utrzymujących się zakłóceń wywołanych pandemią. Irlandzki przewoźnik nie spodziewa się, że planowane złagodzenie ograniczeń w podróżowaniu zapewni znaczące odbicie w najbliższym czasie, pisze Reuters.

Aer Lingus
fot. ARC
Aer Lingus fot. ARC

Irlandzka linie lotnicze, która niedawno ogłosiła zwolnienia i zamknięcie jednej z głównych krajowych baz personelu pokładowego, “spalają“ ponad 1 mln euro dziennie.

Aer Lingus jest w trakcie negocjacji z irlandzkim rządem oraz macierzystą organizacją, International Airlines Group (IAG). Przewoźnik stara się pozyskać kilkaset milionów euro, które zapewniłyby mu przetrwanie kryzysu.

“Dokładne kwoty zależą od tego, skąd możemy pozyskać środki, na jakich warunkach i liczby dni, w których nadal będziemy spalać gotówkę” - stwierdziły linie lotnicze w oświadczeniu.

Irlandzkie linie lotnicze bardzo krytycznie odnoszą się do rządowych ograniczeń podróży związanych z COVID-19, które od miesięcy są najbardziej rygorystyczne w Unii Europejskiej. Od 19 lipca obywatele Irlandii mają zyskać możliwość swobodnego podróżowania do krajów wspólnoty, a także Wielkiej Brytanii i USA. Aer Lingus wątpi, że złagodzenie obostrzeń przyczyni się do szybkiego odbicia w branży lotniczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane