Czytasz dzięki

Afera Danske Banku dotarła do Wielkiej Brytanii

opublikowano: 21-09-2018, 13:56

Brytyjska Narodowa Agencja ds. Przestępczości prowadzi dochodzenie w sprawie wykorzystania rejestrowanych w Wielkiej Brytanii spółek do prania brudnych pieniędzy za pośrednictwem Danske Banku, pisze Reuters.

Największy duński bank był wykorzystywany na olbrzymią skalę do prania brudnych pieniędzy. W latach 2007-2015 przez jego oddział w Estonii przeprowadzono płatności łącznej wartości 200 mld EUR. Większość z nich budzi podejrzenia, twierdzą eksperci. Na liście spółek, które miały rachunki w estońskim oddziale Danske Banku dominują spółki Wielkiej Brytanii i Rosji. Do 2013 roku liczba zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii spółek, mających rachunek dla nie rezydentów w estońskim oddziale, przekraczała 1 tys. Było ich więcej niż rachunków klientów z Rosji, Brytyjskich Wysp Dziewiczych czy Finlandii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane