Afera w MF: Sędziowie też brali łapówki? - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-05-2006, 08:09

Śledztwo rozwija się w błyskawicznym tempie - dowiedział się "Dziennik". Przynajmniej jeden z zatrzymanych urzędników zdecydował się na współpracę z wymiarem sprawiedliwości i składa obszerne wyjaśnienia.

Śledztwo rozwija się w błyskawicznym tempie - dowiedział się "Dziennik". Przynajmniej jeden z zatrzymanych urzędników zdecydował się na współpracę z wymiarem sprawiedliwości i składa obszerne wyjaśnienia.

"Przyznał się nawet do najświeższej łapówki, której nie zdążył jeszcze przeliczyć. Pieniądze schował do worka, który zakopał" - mówi dziennikowi jeden z informatorów.

Gazeta przypomina, że w czwartek wieczorem zatrzymano piątkę skorumpowanych urzędników Ministerstwa Finansów.

Z informacji "Dziennika", potwierdzonych w dwóch niezależnych źródłach wynika, że w śledztwie przewija się nazwisko Janusza Lazarowicza, byłego szefa XIV Narodowego Funduszu Inwestycyjnego, wiązanego ze sprawą tajemniczej śmierci Piotra Głowali.

Niemal równo dwa lata temu pod Warszawą znaleziono ciało Głowali z obcięta głową. Głowala, tajemniczy gracz giełdowy, miał szantażować Lazarowicza. Negocjując z nim pewną transakcję, przedstawiał się jako pośrednik byłego prezesa PZU Życie Grzegorza Wieczerzaka. Zażądał pieniędzy, grożąc ujawnieniem kompromitujących informacji o Lazarowiczu - m.in. o gangu, w jakim prezes rzekomo miał działać. Według gazety Janusz Lazarowicz aktualnie przebywa w Anglii.

"Nie możemy tych zeznań traktować, jako prawdę objawioną. Potrzebujemy czasu na zweryfikowanie faktów" - mówi jedna z osób znających akta śledztwa. Oficjalnie prokuratorzy potwierdzają, że czeka ich mnóstwo pracy. Podczas przeszukań policja zabezpieczyła dziesiątki dokumentów, teraz trzeba podjąć decyzję, co z nimi robić - czytamy w "Dzienniku".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Afera w MF: Sędziowie też brali łapówki? - prasa