Aflofarm przypakuje za granicą

opublikowano: 30-09-2018, 22:00

Firma dopięła przejęcie spółki Trec Nutrition. Ma utrzymać marki i rozwinąć się za granicą.

Aflofarm zwiększył masę i teraz będzie robił rzeźbę. Jeden z największych graczy na polskim rynku farmaceutycznym, stworzony i kontrolowany przez rodzinę Furmanów, sfinalizował przejęcie gdańskiej spółki Trec Nutrition, działającej w segmencie suplementów i odżywek dla sportowców. Wartość transakcji nie jest oficjalnie znana, ale według naszych informacji Aflofarm zapłacił za spółkę, której przyglądały się też fundusze private equity, około 100 mln zł.

Dla Aflofarmu nie jest to wpłynięcie na zupełnie nieznane wody. Farmaceutyczna grupa już w 2015 r. wprowadziła na rynek markę dla sportowców Formotiva, która będzie nadal rozwijana.

— Finalizacja transakcji jest pewnego rodzaju kamieniem milowym w historii Aflofarmu. Po raz pierwszy sięgamy po wsparcie z zewnątrz. Zakup Treca otwiera przed nami bardzo duże możliwości w zakresie rozwijania oferty produktów skierowanych do sportowców. Planujemy utrzymać wszystkie marki, należące do obu spółek — mówi Jacek Furman, prezes Aflofarmu.

Treca, działającego od 2001 r. i wypracowującego ponad 70 mln zł przychodów rocznie, sprzedał twórca spółki Lech Kłoczko i jego rodzina. Na stanowisku prezesa zastąpi go Jaromir Sroga, w przeszłości m.in członek zarządu grupy Eurozet i szef domu mediowego Maxus Polska. Aflofarm chce, by produkty dla sportowców pojawiły się w większym stopniu na rynkach zagranicznych. Trec już współpracuje z dystrybutorami w 40 krajach.

— Będziemy kontynuować dotychczasową działalność w tym obszarze, ale dodatkowo połączymy siły oraz będziemy wymieniać się doświadczeniamiw poszukiwaniu nowych rynków i obszarów działalności za granicą — mówi Paweł Tomczak, dyrektor rynków zagranicznych w Aflofarmie.

Aflofarm, który potęgę zbudował na sprzedaży leków bez recepty i suplementów diety, w 2016 r. (ostatnie dostępne dane) miał 710 mln zł przychodów i 170 mln zł czystego zysku. Jest największym reklamodawcą w Polsce. Spółka, która do tej pory rozwijała się organicznie, teraz rozgląda się za celami do przejęcia.

— Nie wykluczamy kolejnych akwizycji firm działających w szeroko rozumianej branży zdrowotnej — mówi Jacek Furman. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane