Czytasz dzięki

Agencja Fitch Ratings obniża rating GetBacku

  • PAP
opublikowano: 26-04-2018, 14:27
aktualizacja: 26-04-2018, 14:28

Agencja ratingowa Fitch obniżyła w czwartek długoterminowy rating (IDR) spółki windykacyjnej GetBack SA z "B-" na "RD" (oznaczający ograniczoną niewypłacalność), zdejmując ją z listy obserwacyjnej z nastawieniem negatywnym - podała agencja na swojej stronie internetowej.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter>

Fitch Ratings
Zobacz więcej

Fitch Ratings fot. ARC

Jako uzasadnienie podana jest informacja, że GetBack SA nie wykupiła części swoich obligacji w terminie, co potwierdziła sama spółka w swoim komunikacie.

Na dzień 25 kwietnia br. GetBack SA nie wykupił w terminie obligacji o wartości 88,26 mln zł, a łączna wartość niewypłaconych przez firmę odsetek od obligacji to 3,32 mln zł - podała spółka w czwartek w raporcie bieżącym.

"Jednocześnie Zarząd GetBack zastrzega, że przedstawione dane nie podlegały badaniu przez podmiot uprawniony do badania sprawozdań finansowych" - wskazała. Zarząd GetBack dodał, że będzie informował o wszelkich istotnych zdarzeniach związanych z wykupami obligacji.

Kilka dni temu agencja S&P Global Ratings zwiesiła rating GetBacku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane