Agencja obniżyła rating CD Projektu

  • Jakub Sławiński
opublikowano: 23-09-2022, 14:17
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Agencja Eurorating obniżyła rating kredytowy spółki CD Projekt S.A. z poziomu z „BBB” na „BBB-” oraz zmieniła perspektywę ratingu z negatywnej na stabilną – czytamy w komunikacie prasowym.

Eurorating zmienił ocenę zdolności kredytowych spółki CD Projekt S.A. z poziomu z „BBB” na „BBB-”. Agencja uzasadnia swoją decyzję głównie z postępującym spadkiem przychodów ze sprzedaży oraz towarzyszącym temu szybkim obniżaniem się generowanych przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej.

Analitycy podkreślają, że firma nie wyprodukowała w ostatnich latach istotnych nowych produktów, które pozwoliłyby na większe przypływy pieniężne. Agencja zwraca uwagę na fakt, że w odróżnieniu od największych światowych producentów gier, którzy wydają po kilka nowych gier rocznie, CD Projekt bazuje na pojedynczych dużych projektach. Kolejna duża gra w uniwersum “Wiedźmina”, która w istotny sposób mogłaby wpłynąć na wzrost przychodów CD Projekt, jest obecnie w początkowej fazie produkcji, a jej wpływ na przychody i wyniki finansowe spółki będzie widoczny dopiero za co najmniej 2-3 lata – czytamy w komunikacie.

Stabilna perspektywa finansowa oznacza, że w przeciągu najbliższego roku, poziom ratingu nie powinien ulec zmianie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane