Agilent Technologies rośnie we Wrocławiu

opublikowano: 26-11-2012, 00:00

Amerykański producent urządzeń pomiarowych przeniósł się do nowego zakładu. W dużym może więcej.

Agilent to notowany na NYSE producent urządzeń pomiarowych, stosowanych m.in. w branży chemicznej czy diagnostyce. Koncern właśnie otworzył we Wrocławiu nowy, większy zakład dyfraktometrów rentgenowskich. Obiekt został zaprojektowany specjalnie do takiego wykorzystania.

— Już od jakiegoś czasu czekaliśmy, by przenieść się do większego zakładu. Nowy budynek ma pomieszczenia do rozwoju i produkcji. Powierzchnia została zaplanowana zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi wymogami bezpieczeństwa związanymi z promieniowaniem rentgenowskim, dzięki czemu możemy pracować ze sprzętem o większej intensywności promieniowania — mówi Zdzisław Bober, szef Agilent Technologies Poland.

Nowy zakład znajduje się w odległości kilku kilometrów od starego. Firma wytwarza dyfraktometry do badań strukturalnych związków białkowych i nieorganicznych, detektory promieniowania (w tym najnowszy produkt — dyfraktometr rentgenowski GV1000), przystawki do schładzania próbek poddawanych pomiarom i akcesoria z nimi związane.

Agilent Technologies to firma wyodrębniona w 1999 r. z koncernu Hewlett-Packard. Dziś ma 20,5 tys. pracowników w ponad 100 krajach, a w tym roku finansowym jego przychody wyniosły 6,9 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu