Agio: dwie strategie do zmiany

opublikowano: 25-03-2018, 22:00

Lokalnie zamiast globalnie i na rynku pieniężnym, a nie obligacji — to roszady w ofercie towarzystwa, kierowanego przez Adama Dakowicza.

W listopadzie ubiegłego roku BZ WBK TFI dość niespodziewanie wprowadziło do oferty fundusz małych i średnich spółek. Niespodziewanie, bo te segmenty rynku już kilka miesięcy wcześniej przestały się cieszyć zainteresowaniem inwestorów, a fundusze notowały straty i odpływy. Fundusz Arki (to marka BZ WBK TFI) zadebiutował jednak w dobrym momencie, bo kursy mniejszych firm odbiły.

Od uruchomienia jego stopa zwrotu wynosi 12 proc., a wartość aktywów netto urosła do 114 mln zł. Na powtórzenie tego sukcesu liczą zapewne w Agio Funds TFI, które przemianowało właśnie fundusz Globalny na Akcji Małych i Średnich Spółek. Jego aktywa to obecnie 21,9 mln zł, a wynik za 12 miesięcy to 4,1 proc. straty. W praktyce zmieni się tyle, że z portfela zniknie część zagraniczna, tłumaczy Wojciech Juroszek, zarzadzający funduszem. Drugą zmianą jest przemianowanie Agio Obligacji Plus na Agio Pieniężny Plus. Fundusz do tej pory cieszył się znikomym zainteresowaniem, a przez dwa lata od powstania przyciągnął ledwie 8,7 mln zł aktywów. Fundusze rynku pieniężnego to tymczasem najlepiej sprzedające się obecnie rozwiązania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu