Agora beneficjentem 500+

opublikowano: 15-03-2017, 22:00

Maciej Bobrowski, analityk DM BDM, ocenia, że akcje Agory są warte 19,42 zł, a więc cała spółka ponad 925 mln zł. Radzi je kupować.

Cenę docelową na poziomie 19,42 zł (a więc prawie 20 proc. powyżej obecnego kursu; w dniu wydania rekomendacji cena sięgała 15 zł) dała metoda SOTP, a więc wycena poszczególnych obszarów biznesowych. Maciej Bobrowski nie ukrywa, że jest zbudowany zmianamiw strukturze wyników grupy Agora.

— Doceniamy działania władz spółki, które z sukcesem przeprowadziły spółkę przez wyjątkowo trudny 2016 r. — mówi analityk DM BDM.

Jego zdaniem, Agora jest na ścieżce trwałej budowy wartości dla akcjonariuszy ze względu na znaczący wzrost wartości rynku kinowego w Polsce, w rezultacie wzrost zamożności społeczeństwa, związanego także z programem Rodzina 500+. Specjalista uważa, że spółka udanie spieniężyła nowe wiaty przystankowew Warszawie (ma na nich banery), z powodzeniem rozwija projekty w obszarze internetu, zdobyła ekspozycje na rynek reklamy telewizyjnej przez udziały w dwóch antenach oraz konsekwentnie wdrażane zmiany w segmencie prasowym.

Specjalista prognozuje EBITDA w 2017 r. na poziomie 116 mln zł i nie wyklucza, że szacunki te mogą być podniesione w kolejnych kwartałach.

— Zwracamy też uwagę, że horyzont obecnej strategii średnioterminowej Agory dobiega powoli końca. Pomimo pewnych odchyleń in minus w poszczególnych obszarach całościowo oceniamy pozytywnie jej realizację. Czekamy na nowe cele biznesowe dla grupy na kolejne lata i mamy nadzieję, że będą one ambitne (nie oczekujemy, że przyszłe strumienie potencjalnych dywidend powinny być kluczowe dla oceny atrakcyjności inwestycyjnej w walory spółki). Zatem liczmy, że przyjęte w naszym modelu projekcje okażą się konserwatywne z punktu widzenia przyszłych celów biznesowych grupy — dodaje Maciej Bobrowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu