Agora przełamała linię spadków

Dariusz Karolak
opublikowano: 14-02-2002, 00:00

Wtorkowa sesja dowiodła, że byki obserwują rynek i nie pozwolą tak łatwo niedźwiedziom przejąć inicjatywy, szczególnie, że wszystko wskazuje na to, że w USA właśnie rozpoczyna się najlepsza z punktu widzenia możliwości szybkiego zarabiania fala III. WIG, WIG20 i Techwig powróciły nad dzienne średnie VAMA10. Popyt jak zwykle koncentrował się na największych i najpłynniejszych spółkach. Oprócz TPSA duże wzięcie miała Agora, jedna z najlepiej zarządzanych na GPW spółek z jasną wizją rozwoju. Dzięki białemu i grubemu korpusowi dziennemu bykom udało się powrócić nad dzienną średnia VAMA10 i przełamać linię spadków od 24 I. Zasięg formacji podwójnego szczytu został wykonany 63 proc., co oznacza, że mamy do czynienia z silnym rynkiem znajdującym się w korekcie.

Obiecująco zachowują się dzienne oscylatory, które budują wyraźne zaznaczone dodatnie dywergencje. Najbliższy opór wyznacza szczyt fali I z listopada, 60,8, będący zarazem linią szyi potwierdzonej formacji podwójnego szczytu. Pokonanie go otworzyłoby drogę do testowania tygodniowej VAMA10, 63. Ryzyko inwestycyjne ogranicza linia hossy 54,5.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Agora przełamała linię spadków