Agora rozwiązała umowy z Ruchem

opublikowano: 06-09-2018, 16:59

Agora poinformowała o rozwiązaniu ze skutkiem natychmiastowym długoterminowych umów o dystrybucję prasy, zawartych z Ruchem.

Jednocześnie spółka wyraziła wobec Ruchu gotowość do dalszej współpracy w oparciu o bieżące ustalenia dwustronne.

"Zarząd spółki zdecydował się na ten krok w związku z problemem z zadłużeniem Ruchu wobec spółki. Informacje o złożeniu przez wierzycieli Ruchu wniosku o ogłoszenie upadłości Ruchu, oraz wniosku o wszczęcie postępowania sanacyjnego w stosunku do Ruchu., a także wniosku złożonego przez RUCH S.A. o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego wskazują, że w racjonalnej perspektywie czasowej nie można spodziewać się poprawy tej sytuacji" - podała Agora.

W okresie od stycznia do końca sierpnia 2018 r. średnio poniżej 30 proc. nakładu prasy drukowanej stanowiła sprzedaż dokonywana za pośrednictwem Ruchu, dodano.

"Spółka od dłuższego czasu podejmuje systemowe działania, których celem jest pozyskanie nowych kanałów dystrybucji prasy i ograniczenie wolumenu druku prasy. Z tego powodu wpływ rozwiązania powyższych umów z RUCH S.A. na przychody i wynik Spółki w kolejnych okresach nie powinien być istotny, ale jest obecnie trudny do oszacowania" - zaznaczono. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu