Agora zwolni do 300 pracowników

DI
opublikowano: 29-12-2008, 19:05

Koncern medialny podjął uchwałę o przyjęciu i przeprowadzeniu w grupie kapitałowej Agora planu poprawy efektywności operacyjnej. "Celem planu jest dostosowanie grupy do trudniejszego rynkowo okresu związanego z oczekiwanym spowolnieniem gospodarczym i kryzysem na rynkach finansowych" - podała Agora w komunikacie.

Co to oznacza? Między innymi fakt, że w okresie od 1 stycznia do 31 lipca Agora przeprowadzi zwolnienia grupowe. Odbędą się one zgodnie z przepisami ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Zmniejszenie zatrudnienia dotyczyć może 300 osób, co stanowi ok. 7,5 proc. wszystkich zatrudnionych w grupie na 30 listopada 2008 r.

W związku z realizacją planu poprawy efektywności operacyjnej grupy, w tym m.in. zwolnieniami grupowymi, spółki grupy utworzą rezerwy na koszty przeprowadzenia tego planu w wys. ok. 8,5 mln zł, która w całości obciąży skonsolidowany wynik grupy w IV kwartale 2008 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane