Agroliga zmieni parkiet

MICH
opublikowano: 13-06-2013, 00:00

Ukraińska spółka spożywcza do końca roku chce przejść na rynek główny GPW.

Produkująca olej, zboża i mleko Agroliga zapowiada, że w tym roku, a najpóźniej w pierwszym kwartale 2014 r., przejdzie z NewConnect.

— Wszystko będzie zależeć od wyceny spółki. Uważamy, że Agroliga jest obecnie mocno niedowartościowana. Nasze wyniki i prognozy, które opublikujemy do końca drugiego kwartału, pokazują, że w porównaniu z innymi spółkami z sektora spożywczego cena akcji mogłaby być przynajmniej dwa razy wyższa — mówi Dmitrij Babajew, dyrektor finansowy Agroligi. W zeszłym roku spółka zarobiła na czysto 3,2 mld EUR przy 16,5 mln EUR przychodów ze sprzedaży. Przez najbliższe 2 lata chce wydać na inwestycje 12 mln EUR. Agroliga zapowiada również produkcję mleka w proszku i serów miękkich.

— Strategia rozwoju powinna nie tylko wzmocnić pozycję rynkową Agroligi na rynku regionalnym, ale także pozwolić na zarabianie w wysokomarżowych segmentach biznesu spożywczego — mówi Alexander Berdnyk , szef rady dyrektorów spółki.

Na NewConnect spółka jest notowana od 2011 r. Planuje emisję, ale jej kształt uzależnia od wyceny spółki.

— Nie będzie przeprowadzona po obecnym kursie, tylko po wycenie, która odzwierciedli nasze wyniki i perspektywy — dodaje Dmitrij Babajew.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MICH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy