Agropolisa musi powtórzyć emisję

Łukasz Świerżewski
08-04-2003, 00:00

W przyszłym tygodniu akcjonariusze Agropolisy podwyższą o 30 mln zł jej kapitał. To już drugie podejście, bo poprzedniego dokapitalizowania nie zarejestrował sąd.

Zaplanowane na 15 kwietnia walne zgromadzenie akcjonariuszy towarzystwa ubezpieczeniowego Agropolisa ma podjąć decyzję o uchyleniu uchwał WZA z 15 listopada 2002 r. i podjąć podobne dotyczące podwyższenia kapitału spółki z 44,38 do 74,38 mln zł.

— To praktycznie powtórzenie emisji z listopada, która nie doszła do skutku z powodów formalnych — tłumaczy Józef Kałużyński, prezes Agropolisy.

Poprzednie dokapitalizowanie było już uchwalone i opłacone, ale sąd nie zarejestrował emisji z powodu uchybień formalnych. Akcjonariusze, którymi są Kredyt Bank i belgijska grupa KBC, uznali, że prostsze będzie powtórzenie całej procedury, niż odwoływanie się od decyzji sądu. Akcje Agropolisy mają objąć po połowie dwaj główni akcjonariusze, co pozwoli na uniknięcie czasochłonnej procedury uzyskiwania zezwolenia na przekroczenie bariery 50 proc.

Agropolisa jest częścią grupy KBC w Polsce, której filarami są Kredyt Bank i Warta. Strategia Agropolisy zakłada bardzo bliską współpracę z tym właśnie towarzystwem.

— Będziemy jednak, tak jak dotychczas, specjalizować się w obsłudze rynku rolnego — twierdzi Józef Kałużyński.

Ma to zapewnić czytelny podział ról w grupie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Świerżewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Agropolisa musi powtórzyć emisję