AIG zachwiał kontraktami

PAL, MW, Bloomberg
opublikowano: 26-02-2010, 14:02

Futuresy amerykańskie zapowiadały w piątek wzrostowy początek handlu w USA. Do momentu, gdy gigant ubezpieczeniowy AIG postanowił opublikować wyniki.

Na półtorej godziny przed ostatnim w tym tygodniu dzwonkiem na Wall Street futuresy na indeksy znajdują się blisko kreski (S&P rośnie o 0,3 proc., Nasdaq i DJ tyleż tracą). Sytuacja wyglądała znacznie lepiej do momentu, gdy American International Group opublikowała wyniki finansowe. Kurs w handlu elektronicznym w USA spada o ponad 11,4 proc. po informacji o stracie kwartalnej na poziomie 8,9 mld USD.
Grupa inżynieryjna Fluor traci przed dzwonkiem ponad 6 proc. To efekt wcześniejszego obniżenia prognoz finansowych.

O ponad 4 proc. rośnie przed sesją kurs Gap. Spółka odzieżowa nie dość, że podniosła prognozę zysku na br. do poziomu przewyższającego oczekiwania analityków (do 1,75 USD przy oczekiwaniach 1,69 USD na akcję), to jeszcze zapowiedziała skup akcji o wartości 1 mld USD oraz dywidendę na poziomie 40 centów (poprzednio 34 centy).

Przed inwestorami dane, które mogą znacznie zmienić nastroje. Przed inwestorami dane, które mogą znacznie zmienić nastroje; zweryfikowana wartość PKB za IV kw. (prog. 5,6 proc.), rewizja PCE core (prog. 1,4 proc. k/k), indeks Chicago PMI w lutym (prog. 60 pkt.), indeks Uniwersytetu Michigan w lutym oraz sprzedaż domów na rynku wtórnym w styczniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW, Bloomberg

Polecane