AIIB będzie rekrutował w Polsce

opublikowano: 17-04-2018, 22:00

Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych chce podwoić liczbę pracowników. Szuka u nas młodych fachowców

Dziś w Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB), nie pracuje ani jeden Polak. Jedyny polski trop to Radosław Pyffel, nasz przedstawiciel w 28-osobowej Radzie Dyrektorów AIIB. To się jednak może zmienić.

Dziś Daniel Shim, szef HR w Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych, wygłosi wykład na Akademii L. Koźmińskiego na temat programu dla młodych profesjonalistów, a jutro w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju spotka się z osobami zainteresowanymi pracą w reprezentowanej przez niego instytucji. W obu spotkaniach udział weźmie łącznie około stu osób.
Wyświetl galerię [1/2]

DWIE SZANSE:

Dziś Daniel Shim, szef HR w Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych, wygłosi wykład na Akademii L. Koźmińskiego na temat programu dla młodych profesjonalistów, a jutro w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju spotka się z osobami zainteresowanymi pracą w reprezentowanej przez niego instytucji. W obu spotkaniach udział weźmie łącznie około stu osób. Fot. ARC

— 18 i 19 kwietnia w Polsce będzie Daniel Shim, szef HR w AIIB. Organizujemy spotkanie rekrutacyjne, chcemy zidentyfikować potencjał — mówi Laurel Ostfield, która odpowiada w AIIB za marketing.

To wyróżnienie, bo takie spotkania odbyły się jeszcze tylko w Wielkiej Brytanii, Hongkongu i Singapurze. Dziś najmłodszy na świecie bank rozwoju zatrudnia 150 osób.

Kogo szukają

— W 2-3 lata chcemy mieć 300 pracowników. Szukamy osób z doświadczeniem w project finance specjalistów w inwestycjach z zakresu ochrony środowiska, do departamentu skarbu i działu marketingu — wymienia Laurel Ostfield.

Na stronie banku są ogłoszenia o rekrutacji na stanowiska: szefa departamentu skarbu, doradcy inwestycyjnego ds. finansowych, doradcy ds. instytucjonalnych, doradcy ds. korporacyjnych, szefa usług administracyjnych, wewnętrznego audytora, specjalisty ds. transakcji z sektorem prywatnym, osoby odpowiedzialnej za kontakty z instytucjami finansowymi, szefa działu kontaktów z klientami, specjalisty ds. mediów społecznościowych i eksperta ds. IT. Na te miejsca wymagane jest pięć, a w niektórych przypadkach nawet 15 lat doświadczenia. W czwartek w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych pracą w banku (więcej informacji, w tym o rejestracji, na stronie resortu). Jednak w Polsce AIIB będzie szukać także młodych profesjonalistów — Daniel Shim wygłosi w środę w Akademii L. Koźmińskiego wykład o programie AIIB Young Professionals, skierowanym do osób, które skończyły studia i rozpoczynają pracę zawodową. Aplikować do programu mogą osoby z co najmniej dwuletnim doświadczeniem i niestarsze niż 32 lata.

Trzy priorytety, jeden sektor

Bank poszukuje pracowników w sektorach, na które stawia. Strategia AIIB opiera się na trzech filarach. Pierwszy to inwestycje w zrównoważoną infrastrukturę — promowanie projektów przyjaznych środowisku i wspieranie krajów w osiągnięciu celów dotyczących ekologii i rozwoju. Drugi to rozwój połączeń między krajami — drogowych, kolejowych, morskich, rur przesyłowych i stacji telekomunikacyjnych w Azji Środkowej, a także dróg morskich w południowowschodniej i wschodniej Azji, na Bliskim Wschodzie i poza nimi. Trzeci priorytet to zaangażowanie kapitału prywatnego. AIIB chce stać się katalizatorem, który uruchomi inwestorów — zamierza współdziałać z bankami rozwoju, rządami, prywatnym biznesem i innymi partnerami.

Strategia sektorowa dotyczy na razie wyłącznie inwestycji w zrównoważoną energię dla Azji — bank zamierza inwestować w projekty, które zwiększą dostęp do czystej, bezpiecznej i niezawodnej elektryczności. Będzie wspierać kraje w realizacji porozumienia klimatycznego.

— Inwestujemy także w zrównoważone miasta przyszłości. Prognozy mówią, że w 2050 r. w miastach w Azji będzie mieszkać 1,2 mld ludzi. Rządy muszą je zbudować — mówi Laurel Ostfield.

Jeden region, jeden wyjątek

Najnowszy projekt AIIB to 140 mln USD na budowę dróg łączących 5,6 tys. wiosek w indyjskim stanie Madhya Pradesh (program współfinansowany także przez Bank Światowy). W lutym AIIB przeznaczył 60 mln USD pożyczki na budowę elektrowni o mocy 220MW w Bangladeszu.

— Nie mamy jeszcze wielu projektów poza Azją. Są możliwe przy spełnieniu określonych kryteriów — zwiększeniu dostępności azjatyckich krajów. Zgodnie ze statutem, nie będziemy jednak na nie przeznaczać więcej niż 15 proc. budżetu — mówi Laurel Ostfield.

AIIB rozpoczął działalność w styczniu 2016 r., a jego członkami są dziś 84 kraje. Wśród 57 założycieli Polska jest jedynym przedstawicielem Europy Środkowej i Wschodniej i jest reprezentowana w 28-osobowej Radzie Dyrektorów AIIB. Bank realizuje ponad 25 projektów, większość w Indiach, Pakistanie, Bangladeszu, Sri Lance i Indonezji. W ubiegłym roku zatwierdzona została pierwsza pozaregionalna inwestycja — w Egipcie. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy