Airbus dostarczył 15 samolotów korporacyjnych

DI
opublikowano: 07-02-2011, 14:52

W 2010 r. Airbus dostarczył 13 maszyn. To modele A318 Elite, Airbus ACJ, A320 Prestige i  dwa szerokokadłubowe samoloty VIP A330/A340. Ich wartość katalogowa przekracza 1,5 miliarda USD.

W ubiegłym roku Airbus zdobył ponadto zamówienia na osiem samolotów korporacyjnych, zwiększając liczbę zamówień do ponad 170 sztuk. Zarówno zamówienia, jak i dostawy dotyczą klientów i operatorów z Azji, Europy i Bliskiego Wschodu. To klienci prywatni i rządy państw.

W ubiegłym roku coraz więcej samolotów korporacyjnych Airbusa obsługiwało loty czarterowe dla VIP-ów. Obecnie ponad 15 samolotów A318, Airbus ACJ i A320 Prestige jest do dyspozycji ponad 10 operatorów w Ameryce, rejonie Azji i Pacyfiku, Europie oraz na Bliskim Wschodzie.

Samoloty korporacyjne Airbusa mogą przewozić więcej pasażerów niż tradycyjne samoloty z segmentu business, a ponadto są wyposażone w dwukrotnie szersze kabiny, więc się doskonale nadają do przewożenia delegacji biznesowych, dużych rodzin oraz delegacji państwowych.

Mimo większych kabin, samoloty korporacyjne Airbusa mają podobną długość i rozpiętość skrzydeł co tradycyjne samoloty z segmentu business, potrzebują też podobnej drogi lądowania i startu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane