Airtime rozważa debiut na GPW

opublikowano: 10-10-2019, 22:00

Przejęta w maju przez Włochów spółka chwali się wynikami. Nie wyklucza emisji na giełdowym parkiecie.

Obecny rok, podobnie jak poprzedni, nie obfituje w debiuty na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie. Jeszcze dwa czy trzy lata temu debiutów na głównym parkiecie było kilkanaście w roku. W bieżącym tylko jedna spółka — Bombit — zdecydowała się na pierwszą emisję akcji na głównym parkiecie, a pięć przeniosło się z NewConnect. Na alternatywny rynek natomiast weszło ich 12.

Do grona spółek giełdowych chce dołączyć Airtime, producent rozwiązań telekomunikacyjnych, należący do notowanej na giełdzie w Mediolanie grupy CHL — o takich planach spółka poinformowała w tym tygodniu. W komunikacie prasowym czytamy, że debiut może nastąpić w „niedalekiej przyszłości”. Na razie plany nie są precyzyjne. Z naszych informacji wynika, że Airtime nie złożyło jeszcze ani wniosku o emisję na NewConnect, ani prospektu emisyjnego w Komisji Nadzoru Finansowego, co wskazywałoby wówczas, że wybiera się na rynek główny.

— Nie ma prospektu, bowiem nie ma jeszcze decyzji — spółka na razie tylko rozważa IPO — mówi Andrea Duranti, dyrektor komunikacji korporacyjnej grupy CHL.

Dodaje, że o emisji akcji pozwalają myśleć „dobre wyniki Airtime oraz dobra ocena polskiego rynku i warszawskiej giełdy”. Spółka pochwaliła się w tym tygodniu, że we wrześniu osiągnęła rekordowy przychód — 13 mln EUR, a na koniec tego roku spodziewa się 81 mln EUR (przy 1,3 mln EUR zysku EBITDA). Mieszcząca się w Warszawie firma ma kluczowe znaczenie dla włoskiej grupy.

— Airtime będzie grało pierwszorzędną rolę w tworzeniu międzynarodowej marki telekomunikacyjnej. W ramach tej marki spółki z grupy CHL będą współpracowały przy tworzeniu unikalnych rozwiązań dla klientów — informuje Andrea Duranti.

Włosi przejęli polską spółkę w maju (wykupili udziały od irlandzkiego funduszu Heritage Venture w zamian za akcje w spółce zależnej grupy CHL — Terra), licząc, że otworzy im drzwi na rynki środkowoeuropejskie. W najbliższych planach grupa CHL ma ekspansję międzynarodową, choć nie informuje, w których krajach. W maju przedstawiciele CHL informowali, że nie wykluczają też dalszych przejęć nad Wisłą. CHL we Włoszech oferuje m.in. rozwiązania dla e-commerce, działalność Airtime natomiast polega głównie na sprzedaży usług telekomunikacyjnych operatorom internetowym i innym firmom. Spółka oferuje m.in. systemy umożliwiające automatyzację telefonicznej obsługi klienta, automatycznego kierowania połączeń oraz obsługi wideokonferencji. Spółki z grupy CHL, poza Włochami i Polską, są obecne także w Rumunii, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy