Akademik w PPP ma wzięcie

ANP
opublikowano: 31-05-2011, 00:00

Unibep, Interbud Lublin i Mota starają się o inwestycję w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego w Lublinie.

Unibep, Interbud Lublin i Mota starają się o inwestycję w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego w Lublinie.

W przetargu na budowę w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) akademika i remont dwóch hoteli w Lublinie wpłynęły trzy oferty. Zamawiającym nie jest samorząd ani instytucja rządowa, lecz uczelnia publiczna.

— Jesteśmy zadowoleni z wyników przetargu. Po ocenie ofert przystąpimy do negocjacji z potencjalnymi partnerami — mówi Małgorzata Łobodzińska, zastępca kanclerza Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Wśród chętnych są dwie spółki notowane na warszawskiej giełdzie: Unibep i Interbud Lublin. Ich rywalem jest Mota-Engil Central Europe należąca do portugalskiej grupy Mota-Engil.

Zadaniem partnera prywatnego będzie m.in. sfinansowanie, budowa akademika oraz zaprojektowanie, sfinansowanie i przebudowa dwóch budynków hotelowych. Będzie nimi zarządzać przez liczbę lat określonych w umowie. Pożytki ma czerpać m.in. z opłat czynszowych oraz wynajmu powierzchni usługowych.

W przetargu w Lublinie nie wystartował giełdowy ABM Solid, który często pojawia się przy projektach w PPP.

— Mam obawy czy uda się inwestycję spiąć finansowo. Wiele będzie zależało od czasu spłaty przedsięwzięcia i ewentualnie dopłat przewidzianych przez zamawiającego — mówi Wojciech Cholewa, pełnomocnik zarządu i dyrektor ds. projektów PPP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu