Akcje BSA powoli przynoszą efekty

Kamil Kosiński
opublikowano: 30-04-2001, 00:00

Akcje BSA powoli przynoszą efekty

Z inicjatywy Business Software Alliance, organizacji producentów oprogramowania mającej na celu zwalczanie piractwa komputerowego, w dniach 18-20 kwietnia bydgoska policja skontrolowała 18 sklepów ze sprzętem komputerowym w poszukiwaniu nielegalnego oprogramowania. Pirackie kopie oprogramowania znaleziono w trzech punktach handlowych. Pozostałe 15 placówek oferowało do sprzedaży wyłącznie produkty legalne. W świetle dotychczasowych doświadczeń BSA z polskiego rynku jest to bardzo dobry wynik.

— Informacje mówiące o konsekwencjach prawnych posiadania nielegalnego oprogramowania przekazywaliśmy na różne sposoby. Wysyłaliśmy do firm kasety wideo z filmem edukacyjnym, publikowaliśmy ogłoszenia w prasie, rozwieszaliśmy plakaty. Przed świętami wielkanocnymi zakończyliśmy cykl audycji radiowych o tematyce związanej z licencjonowaniem oprogramowania, które emitowane były w 66 rozgłośniach lokalnych. Sądzę, że wreszcie przyniosło to efekty — komentuje Krzysztof Janiszewski, reprezentujący organizację Business Software Alliance.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Akcje BSA powoli przynoszą efekty