Akcje budowlanego bankruta liderem sesji

Po czterech z rzędu kwartałach, zakończonych stratą, budowlana spółka PBG zanotowała dodatni wynik netto. Kurs rośnie w dwucyfrowym tempie.

Firma, która znajduje się w stanie upadłości układowej, odnotowała 1,18 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2016 r. wobec 6,06 mln zł straty rok wcześniej.

Zysk z działalności kontynuowanej i zaniechanej, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 1,18 I kw. 2016 r. wobec 6,09 mln zł straty rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 7,56 mln zł wobec 2,2 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 368,05 mln zł w I kw. 2016 r. wobec 323,36 mln zł rok wcześniej.

"W pierwszym kwartale 2016 roku Grupa PBG osiągnęła sprzedaż w wysokości ponad 368 mln zł, odnotowując przy tym zysk brutto ze sprzedaży na poziomie 26,5 mln zł oraz zysk netto [ogółem z działalności kontynuowanej i zaniechanej] na poziomie 2,1 mln zł. Zarówno przychody ze sprzedaży oraz zysk brutto na sprzedaży ukształtowały się na wyższych poziomach aniżeli w porównywalnym okresie roku poprzedniego. Grupa kapitałowa nie odnotowała w omawianym okresie zdarzeń jednorazowych, które miałyby istotny wpływ na wynik finansowy. Przychody ze sprzedaży PBG i POG oraz Grupy Rafako stanowią odpowiednio 9% i 87,5% sprzedaży Grupy PBG" - czytamy w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje budowlanego bankruta liderem sesji