Akcje Eko Exportu drożeją dzięki nowej umowie

opublikowano: 08-11-2018, 11:39

Umowa wstępna o nawiązaniu współpracy w zakresie połowu mieszanek żużlowo-popiołowych w Kazachstanie wyniosła w górę notowania Eko Exportu.

Umowę zawarto pomiędzy Samruk-Energo oraz konsorcjum Eko Exportu i Eko Impulsu. Strony będą realizowały projekt, którego końcowyym efektem będzie budowa i eksploatacja zakładu do pozyskiwania mikrosfery z opadów GRES-1 i GRES-2 e Ekibastuzie. 

"Do tego czasu zbiór mikrosfery rozpocznie się od zaraz a w praktyce od wiosny z wykorzystaniem nowoczesnych technologii na zasadzie wyłączności. W ciągu roku od dnia podpisania dzisiejszej umowy zostaną podpisane inne, potrzebne dokumenty" - podał Eko Export. 

Każda ze stron do tego czasu ponosi własne koszty związane z połowem mikrosfery.

"Podpisanie tej umowy jest zwieńczeniem wieloletnich działań Zarządu Eko Export do uzyskania dostępu na wyłączność do największych źródeł mikrosfer na świecie - to jest ostatniego potrzebnego Eko Export elementu w strategii działań" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu