Akcje Juventusu tanieją dwucyfrowo

opublikowano: 21-04-2021, 13:03

Fiasko planu stworzenia piłkarskiej Superligi w Europie spowodowało dwucyfrową przecenę akcji włoskiego Juventusu.

Dwa dni temu, po ogłoszeniu powstania Superligi, akcje Juventusu drożały najmocniej od roku. Inwestorzy liczyli, że uruchomienie elitarnych rozgrywek spowoduje napływ wielkich pieniędzy do kasy włoskiego klubu. Mówiono wówczas, że uczestniczy Superligi dostaną po 200-300 mln EUR od finansującego ją amerykańskiego banku JP Morgan.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Fala krytyki i sprzeciwu wobec pomysłu Superligi, która pojawiła się natychmiast po jego ogłoszeniu, spowodowała jednak, że pomysł praktycznie już upadł. Gwoździem do trumny okazało się wycofanie sześciu angielskich klubów piłkarskich, które miały stanowić stały skład Superligi wraz z trzema hiszpańskimi i trzema włoskim, m.in. Juventusem Jego akcje tanieją obecnie na giełdzie w Mediolanie o 12 proc. Kurs jest 15 proc. niższy od najwyższego w poniedziałek, kiedy wiara w powstanie Superligi była najsilniejsza.

- Upadek Superligi może doprowadzić do niepowetowanych szkód dla marki, która już znajduje się w trudnej sytuacji finansowej – powiedział Giorgio Bertoli, zarządzający porfelem Banca del Sempione, który zainwestował w obligacje Juventusu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane