Czytasz dzięki

Akcje koncernu Bayer znów tanieją przez Roundup

opublikowano: 07-07-2020, 12:08

Kurs niemieckiego koncernu Bayer spada, bo amerykański sędzia ma wątpliwości co do warunków ugody spółki z ofiarami środka chwastobójczego Roundup.

Pod koniec czerwca Bayer ogłosił, że kosztem 11 mld USD może zawrzeć ugodę i zakończyć sprawę ponad 100 tys. pozwów w USA złożonych przez osoby uważające się za ofiary Roundupu. Niemiecki koncern chemiczny od prawie dwóch lat boryka się z rozwiązaniem problemu odziedziczonego po przejęciu amerykańskiego Monsanto, producenta środka chwastobójczego. 

Kurs akcji niemieckiego koncernu spadał we wtorek o prawie 7 proc. po tym jak w poniedziałek amerykański sędzia Vince Chhabria wyraził wątpliwość co do kwestii rozwiązywania przyszłych pozwów w sprawie Roundupu. Wyznaczył kolejne posiedzenie na 24 lipca.

Alistair Campbell, analityk Liberum Capital uważa, że wątpliwości sędziego zwiększają obawy inwestorów, że ugoda w sprawie Roundupu nie wystarczy, aby ostatecznie zamknąć problem. Przyznał, że akcje niemieckiego koncernu są bardzo tanie, ale nie oczekuje, aby zmieniło się to do końca sagi z Roundupem. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane