Akcje KrakChemii dały najwięcej zarobić na GPW

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 26-04-1999, 00:00

Akcje KrakChemii dały najwięcej zarobić na GPW

Ostatnie pięć sesji na GPW powinno zadowolić prawie wszystkich inwestorów. Niemal przez cały tydzień rosły kursy akcji, co oczywiście znalazło odzwierciedlenie we wzroście wszystkich giełdowych indeksów. Największy stał się udziałem WIG 20, w którym skupione są spółki o największej kapitalizacji. Po wcześniejszym załamaniu odżył rynek NFI. Wynikiem tego był 2,4-proc. wzrost wartości indeksu NIF.

SPOŚRÓD GIEŁDOWYCH spółek największą aprecjacją kursu mogła się pochwalić KrakChemia. Wartość akcji tej spółki wzrosła o ponad 50 proc. Przyczyną tego mogła być walka o przejęcie kontroli nad spółką. Nowi akcjonariusze złożyli bowiem wniosek o zwołanie NWZA, czemu sprzeciwił się zarząd. W trakcie obrad zgromadzenia miałyby być przeprowadzone wybory do nowej rady nadzorczej. Warte przypomnienia jest także to, że od grudnia spółka działa bez prezesa.

SPEKTAKULARNY wzrost sprzedaży w marcu z miejsca znalazł uznanie w oczach inwestorów, dzięki czemu, kurs akcji raciborskiego Mieszka wzrósł w ciągu ostatnich sesji aż o 36,8 proc. Zdaniem analityków, dobre wyniki w I kwartale mogą sugerować, że spółka powoli odzyskuje swoją pozycję na rynku. Tym samym, można zapewne oczekiwać dalszego dyskontowania tych dobrych informacji przez giełdowych graczy i stałego wzrostu ceny akcji.

NAJWIĘKSZYM przegranym minionego tygodnia został pleszewski Famot. Korekta jaka dotknęła walory spółki, zaowocowała ponad 11-proc. ich przeceną. Jest to o tyle dziwne, iż spółka po pierwszym kwartale uzyskała bardzo przyzwoite wyniki. Sprzedaż w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku wzrosła w porównaniu z zeszłym rokiem o prawie 103 proc., zaś wynik netto był wyższy aż o 217 proc.

KOLEJNYMI spółkami, które straciły najwięcej w zeszłym tygodniu są Permedia i Pekpol. W przypadku tej pierwszej, cena akcji obniżyła się o 7,5 proc., zaś w przypadku Pekpolu kurs akcji obniżył się o 6,4 proc., na co wpływ mogły mieć bardzo słabe wyniki i ratowanie się spółki wyprzedażą majątku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Akcje KrakChemii dały najwięcej zarobić na GPW