Akcje ManU tanieją przez odejście Fergusona

Wiadomość, że Alex Ferguson nie będzie nadal trenerem Manchesteru United, spowodowała spadek ceny akcji klubu na giełdzie nowojorskiej.

71-letni Ferguson trenował drużynę Manchesteru United przez 26 lat. Doprowadził ją do największych sukcesów w historii. W środę poinformował, że z końcem tego miesiąca, kiedy zakończy się sezon ligowy, odejdzie na emeryturę.

- To zwiększa ryzyko inwestowania w Manchester United. Jest tak jak wtedy, kiedy Apple straciło Steve’a Jobsa – powiedział Emmanuel Hembert, ekspert od biznesu sportowego w firmie A.T. Kearney.

Akcje Manchesteru United zdrożały o 35 proc. od debiutu giełdowego na NYSE w sierpniu ubiegłego roku.

- Zastąpienie Aleksa Fergusona to monumentalne zadanie i takie, które z wielkim zainteresowaniem i nerwowością będą obserwowali akcjonariusze – powiedział Joshua Raymond, strate City Index w Londynie. – To, kto zastąpi sir Aleksa Fergusona będzie znaczącym czynnikiem wpływającym na zaufanie akcjonariuszy – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, http://money.cnn.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Akcje ManU tanieją przez odejście Fergusona