Akcje Microsoftu drożeją dzięki rządowemu kontraktowi wartości 10 mld USD

opublikowano: 28-10-2019, 13:19

Wiadomość, że to Microsoft zdobył kontrakt Pentagonu na usługi wartości 10 mld USD, wywołała duży wzrost ceny akcji spółki w handlu przedsesyjnym, donosi Reuters.

Microsoft pokonał m.in. Amazon.com w rywalizacji o kontrakt o nazwie JEDI na usługi obliczeń w chmurze. Analitycy Wedbush oczekują, że rywale będą starali się o zmianę wyników przetargu w sądzie. Podkreślają, że JEDI spowoduje fundamentalną zmianę dla modelu działalności Microsoftu. Szacują, że dzięki kontraktowi wartość akcji spółki wzrośnie o co najmniej 10 USD i będzie miał on pozytywny wpływ na finanse Microsoftu przez nadchodzące lata. W handlu przedsesyjnym akcje spółki drożeją o 3,4 proc. W tym roku wartość rynkowa Microsoftu wzrosła już o 38,6 proc. Jest drugim najmocniej drożejącym w tym roku blue chipem ze średniej Dow Jones.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy