Akcje platformy Robinhood notowane znacznie poniżej ceny z IPO

opublikowano: 28-01-2022, 15:06

Akcje platformy pośredniczącej w handlu instrumentami finansowymi Robinhood spadły w handlu międzysesyjnym o ok. 15 proc. i były notowane znacznie poniżej ceny z pierwszej oferty publicznej (IPO), która odbyła się w lipcu ubiegłego roku. To efekt słabszych od oczekiwań wyników kwartalnych, pisze Reuters.

Firma opublikowała swoje sprawozdanie finansowe po zakończeniu czwartkowej sesji. W czwartym kwartale 2021 roku odnotowała stratę w wysokości 423 mln USD. W analogicznym okresie ubiegłego roku udało jej się osiągnąć 7 mln USD zysku. Z kolei liczba aktywnych użytkowników spadła o 8 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem.

W handlu międzysesyjnym cena jednostkowa akcji spółki spadła o ok. 15 proc. do niespełna 9,93 USD. W dniu IPO sięgała 38 USD, a w trakcie sierpniowego szczytu notowań aż 85 USD.

Robinhood, podobnie jak kilka innych start-upów technologicznych, nie zdołał jeszcze osiągnąć rentowności po giełdowym debiucie.

„Robinhood był jednym z ulubieńców pandemii. Niemal rok temu znajdował się w centrum w związku ze szczytem szaleństwa związanego ze spółkami memowymi. Nastroje wyraźnie ochłodziły się w nowym roku“ - skomentował Art Hogan, główny strateg rynkowy w nowojorskiej firmie brokerskiej National Securities.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane