Akcje Qualcomm mocno taniały po prognozach

opublikowano: 03-11-2022, 07:52
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Akcje Qualcomm taniały o ponad 7 proc. w handlu posesyjnym po tym jak amerykański producent chipów rozczarował inwestorów prognozami na obecny kwartał, informuje Reuters.

Kurs Qualcomm spadał w środę na zamknięciu sesji na Nasdaq o 4,2 proc. W handlu posesyjnym akcje spółki taniały o 7,6 proc. Powodem było przedstawienie gorszych niż oczekiwano prognoz przez producenta chipów stosowanych w telefonach komórkowych.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Prognoza przychodów w obecnym kwartale to 9,2-10 mld USD wobec 12,02 mld USD oczekiwanych przez rynek. Prognoza zysku również nie osiągnęła wielkości szacowanej przez analityków. Spółka spodziewa się 2,25-2,45 USD zysku na akcję wobec 3,42 USD oczekiwanych przez rynek.

Reuters zwraca uwagę, że rozczarowanie oczekiwanymi przez Qualcomm wynikami nastąpiło krótko po tym jak zarówno Intel jak i AMD obniżyły prognozy zysku na akcje. Nabila Popal, analityczka IDC uważa, że poprawa sytuacji na rynku telefonów komórkowych opóźni się i nastąpi dopiero w drugiej połowie 2023 roku.

- Popyt spadł na całym świecie, ale najbardziej w Chinach i na innych rynkach wschodzących. To najbardziej ciągnie w dół rynek smartfonów – powiedziała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane