Akcje Tesli zdrożały o prawie 21 proc. po sesji

opublikowano: 24-10-2019, 07:12

Tesla poinformowała o osiągnięciu kwartalnego zysku, czego nikt się nie spodziewał. Reakcją był gwałtowny wzrost ceny akcji producenta aut elektrycznych w handlu posesyjnym, donosi Reuters.

Akcja Tesli drożała o prawie 21 proc. do 307,12 USD w handlu międzysesyjnym. Jej cena przekroczyła 300 USD po raz pierwszy od 1 marca. Spółka Elona Muska dzięki rekordowym dostawom aut i cięciu kosztów wypracowała w trzecim kwartale 1,86 USD zysku na akcję. Rynek oczekiwał 0,42 USD straty. Oprócz niespodziewanego zysku optymizm inwestorów wywołała także deklaracja Tesli, że jest  „niemal  pewna” iż uda się jej dostarczyć w tym roku ponad 360 tys. samochodów. W trzecim kwartale dostarczyła ich 97 tys., o 2 proc. więcej niż w poprzednim. Przychody Tesli spadły w trzecim kwartale o prawie 8 proc. do 6,3 mld USD i były o ok. 30 mln USD niższe niż oczekiwał rynek. Bilans gotówkowy spółki poprawił się jednak do 5,3 mld USD.

Wzrost ceny akcji Tesli oznacza iż wartość spółki poszła w górę o ok. 9 mld USD. Pozwolił zredukować jej spadek od początku tego roku do 8 proc.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy