Akcje XTB drożeją, bo jest szansa na dywidendę

opublikowano: 16-07-2018, 10:31

Notowania X-Trade Brokers DM idą mocno w górę na sesji w poniedziałek po tym, jak KNF wystawił spółce ocenę nadzorczą mieszczącą się w kryteriach pozwalających na wypłatę dywidendy za 2018 r.

Broker otrzymał od Departamentu Firm Inwestycyjnych KNF ocenę nadzorczą (BION) wynoszącą 2, nadaną na dzień 30 grudnia 2017 r.

Zobacz więcej

Omar Arnaout

Fot. Marek Wiśniewski

Ocena jest jednym z kryteriów branych przez KNF pod uwagę przy corocznych zaleceniach dla domów maklerskich w sprawie polityki dywidendowej.

"Opublikowany przez KNF w dniu 22 maja 2018 r. Komunikat ws. stanowiska dotyczącego polityki dywidendowej w perspektywie średnioterminowej, mający na celu ułatwienie podmiotom rynku finansowego nadzorowanym przez KNF ramowego planowania finansowego związanego z wypłatą dywidendy w średnim terminie, wskazuje, że aktualna ocena nadzorcza dla XTB mieści się na poziomie zalecanych przez KNF kryteriów, co powinno pozwolić Spółce na ewentualną wypłatę dywidendy za obecny rok obrotowy w zgodzie z tymi kryteriami" - podaje XTB.

Zgodnie z polityką dywidendową, XTB ma wypłacać 50-100 proc. jednostkowego zysku netto.

Za 2017 r. broker nie wypłacił dywidendy, premia za 2016 r. wyniosła 0,32 zł na akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy