Akcje z potencjałem? „Kupuj”

Kamil Zatoński
opublikowano: 18-06-2018, 22:00

Analityk BZ WBK podtrzymał pozytywną rekomendację dla akcji Stalproduktu.

Perspektywy dla segmentów cynku i blach elektrotechnicznych są korzystne i mogą umożliwić spółce poprawę wyników — uważa Grzegorz Balcerski, analityk BZ WBK, który w raporcie z 11 czerwca (z godz. 8.00) utrzymał zalecenie „kupuj” dla akcji Stalproduktu. Cena docelowa to 644 zł. To o ponad 40 proc. więcej niż kosztują na GPW. Od marca kurs znajduje się w trendzie bocznym po wyjściu dołem z konsolidacji wokół poziomu 500 zł.

Notowania są tylko nieco lepsze od notowań WIG. Grzegorz Balcerski przekonuje jednak, że połączenie stosunkowo atrakcyjnych wskaźników wyceny (C/Z dla prognoz na 2018 r. to 7,3, a EV/EBITDA — 4,3) z szansą na średnioroczną poprawę EBITDA o 10 proc. w latach 2017-20 to dowód na niedowartościowanie walorów. Jego zdaniem, rezultaty będą lepsze dzięki korzystnym cenom cynku i sprzyjającemu kursowi USD/PLN, zmniejszającemu się obciążeniu z tytułu zabezpieczeń przed ryzykiem kursowym, solidną dywersyfikacją źródeł koncentratów spółki oraz odbiciem cen blach elektronicznych.

Na korzyść Stalproduktu przemawiają też konsolidacja HO Steel Frydek Mistek i uruchomienie przez koncern ArcellorMittal kluczowego projektu badawczo-rozwojowego, dotyczącego produkcji blach typu HGO prze Stlaprodukt (ich produkcja mogłaby się rozpocząć od 2021 r.). — Zakładamy, że spółce uda się w dłuższym terminie generować zysk EBITDA na poziomie około 0,5 mld zł mimo planowanego zamknięcia kopalni „Klucze” w 2021 r. — dodaje Grzegorz Balcerski. Artykuł jest skrótem raportu dostępnego na pb.pl. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Akcje z potencjałem? „Kupuj”