“Akcje zdrożeją o 20 proc. w tym roku”

MD
opublikowano: 15-01-2010, 17:27

…prognozuje Bill Miller, szef Legg Mason Capital Management, legenda wśród zarządzających funduszy inwestycyjnych.

Miller uważa, że wzrost gospodarczy USA będzie znacznie większy w tym roku niż się zakłada. Jego zdaniem, może wynieść nawet 8 proc. To spowoduje wzrost notowań akcji.

- Zanotowany w USA spadek produkcji przemysłowej znacznie przekroczył rzeczywisty spadek popytu, różnica została uzupełniona z zapasów – twierdzi Miller w piątkowym The Financial Times. – Oczekuję gwałtownego uzupełniania zapasów amerykańskich spółek, co przełoży się na znaczny wzrost gospodarczy w kolejnych kilku kwartałach – dodał.  

Według Millera, akcje są „ekstremalnie” niedowartościowane w porównaniu z obligacjami. Jego zdaniem, fakt, iż rynki akcji zakończyły właśnie najgorszą dekadę w historii dobrze im wróży.

- Zawsze, kiedy akcje kończyły słabo dekadę przez kolejne 10 lat notowały wzrost wyższy od średniego i wypadały lepiej od obligacji – argumentuje Miller.

W 2009 roku S&P500 zyskał 24 proc.

MD, moneynews.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane