Czytasz dzięki

Akcjonariusze zatwierdzili zmianę struktury Siemensa

ARŻ
opublikowano: 09-07-2020, 16:07

Ponad 99 proc. udziałowców zaakceptowało w czwartek na nadzwyczajnym zgromadzeniu akcjonariuszy wniosek o wydzieleniu ze struktur koncernu niezależnego podmiotu Siemens Energy AG. Nowa spółka rozpocznie działalność 28 września.

Roczne przychody Siemensa z działalności na rynku energetycznym wynoszą prawie 29 mld euro. Powołanie odrębnej spółki to jeden z ostatnich elementów planu restrukturyzacji wprowadzanego przez dyrektora generalnego firmy, Joe Kaesera.

Szef koncernu uważa, że podział na mniejsze komórki jest najlepszym sposobem na podwyższenie cen akcji. Zakłada również, że zmiana struktury może zwiększyć zainteresowanie inwestorów.

Pandemia koronawirusa, w połączeniu z historycznym spadkiem cen ropy w kwietniu, spowodowała duże straty w przemyśle naftowym i gazowym. Siemens dostarcza sprzęt firmom z tych branż. Produkuje m.in. sprężarki i turbiny gazowe.

W strukturze nowej spółki Siemens Energy AG znajdą się takie działy jak energetyka, gazownictwo i energia odnawialna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane