Akredo: startup, który zmniejsza raty kredytów

Materiał partnera
opublikowano: 14-07-2017, 16:33
aktualizacja: 14-07-2017, 16:38

Polski startup na szwedzkim patencie - Akredo.pl, jako pierwszy w Polsce upraszcza drogę do kredytu z dbałością o nasze portfele. Jak to możliwe? Zwiększenie prawdopodobieństwa otrzymania kredytu bankowego, wyłącznie na warunkach dopasowanych do naszych potrzeb, ma miejsce dzięki unikalnemu podejściu do obsługi Klienta w Akredo. Nawet, jeśli nasza sytuacja nie jest doskonała, dzięki Akredo możemy ją poprawić. Jedyne, co musimy zrobić, to pozwolić przeprowadzić nas przez cały proces starań o kredyt. Oto dlaczego warto.

Kto nie idzie z duchem czasu, cofa się. Nawet najbardziej zatwardziali zwolennicy papieru i spotkań „w okienku”, prędzej czy później będą zmuszeni dostosować się do bryzy nowoczesności, jaką jest załatwianie spraw finansowych przez Internet. Oswajanie z nieznanym najlepiej zacząć od firmy, która pochwalić się może wynikiem 100% zadowolonych klientów według serwisu Opineo.pl, a jej usługa jest… bezpłatna. Na czym polega?

Na zdjęciu: pomysłodawcy i założyciele Akredo.pl (od lewej): Damian Rokita i Paweł Weber. Fot. Monika Majcher
Na zdjęciu: pomysłodawcy i założyciele Akredo.pl (od lewej): Damian Rokita i Paweł Weber. Fot. Monika Majcher

Proste i tanie kredyty online

Jeśli spłacasz wiele rat, w różnych bankach, na różnych warunkach i powoli przestajesz panować nad wydatkami, Akredo przedstawi Ci najlepsze rozwiązanie jak sobie z tym poradzić. Formalności sprowadzone są tu do minimum, dokumenty uzupełnia się online. Z Akredo zmniejszysz raty zbyt wielu kredytów, scalając je w jeden - prosty do spłaty. Składając wspólnie z ekspertem jeden wniosek kredytowy online do kilku banków jednocześnie, oszczędzasz czas i chronisz swoją punktację w BIK-u. Do tego odpowiedź z najlepiej wyselekcjonowaną na rynku ofertą dostajesz w 24 godziny. Prostym i zrozumiałym językiem. Bez wychodzenia z domu.

Jak wybrać dobry kredyt

W morzu ofert różnej jakości instytucji finansowych, nie jest łatwo zdobyć i utrzymać zaufanie. Działalność startup’u Akredo wyróżnia się jednak od samego początku na tle typowych pośrednictw i doradców finansowych polskiego rynku kredytowego. Przede wszystkim tym, że zwykłym pośrednictwem nie jest. Nie jest też zwykłym doradztwem. Obiektywizm Akredo i dopasowywanie ofert kredytów do indywidualnych potrzeb Klienta, to jego mocna strona. Akredo zawsze stoi po stronie swojego Klienta na linii kredytobiorca – kredytodawca. Jest po to, by pomóc w świadomym wyborze najlepszej finansowo oferty kredytu. By przeprowadzić Klienta przez niezrozumiałe procedury bankowe, wytłumaczyć trudne sformułowania w umowach i rozjaśnić wątpliwości dotyczące kosztów finalnych kredytów. Jeśli zaś dopiero planujemy podjęcie starań o kredyt, a nasza zdolność kredytowa jest zagrożona, z Akredo poznamy mechanizmy naprawcze, dostosowane do naszej sytuacji. Innymi słowy, uzdrowimy naszą sytuację finansową i podniesiemy swoją wiarygodność jako płatnika w oczach banków.

- Chcemy przybliżyć Państwu świat finansów i zarządzania własnym budżetem, aby był jasny i czytelny tak samo jak dla nas. Chcemy pokazać, że kredyty to nie koniec świata, że można wybierać je mądrze i rozsądnie. Tak, by bez zbędnych wyrzeczeń realizować swoje plany. Chcemy też, by Akredo kojarzyło się z miejscem bezpiecznym, w którym można komfortowo skonsultować delikatny temat finansów osobistych. Wreszcie chcemy być dla Państwa uważnym słuchaczem, konstruktywnym doradcą, szybkim oferentem i pomocą na każdym etapie starań o połączenie swoich kredytów w jeden z wygodną do spłaty ratą lub zdobycie środków na wymarzony cel. – podkreśla prezes spółki, Damian Rokita.

Jak złożyć wniosek o kredyt online

Złożenie wniosku online o kredyt konsolidacyjny z Akredo to współcześnie najszybszy sposób na uzyskanie najtańszego kredytu konsolidacyjnego, dostosowanego do naszych potrzeb. Wystarczy wypełnić 30-sekundową ankietę na stronie Akredo.pl i zostawić kontakt do siebie, a konsultant oddzwoni o dogodnej dla nas porze, pomagając w całej procedurze starań o kredyt konsolidacyjny. Podobnie zresztą jak o kredyt konsolidacyjny, starać się możemy o kredyt gotówkowy. Procedura jest taka sama. Na podstawie krótkiej rozmowy Akredo analizuje naszą historię finansową, a następnie sprawdza zdolność kredytową w wielu bankach jednocześnie (na dzień 14.06.2017 r. w 10 bankach). Po upływie kilku godzin otrzymujemy gotowe oferty kredytów – dopasowane do wyrażonych we wniosku potrzeb i indywidualnej sytuacji finansowej. Bez wychodzenia z domu, presji i pośpiechu możemy je samodzielnie porównać, skonsultować z bliskimi, przemyśleć. Przejrzystość formuły ofert oraz zupełnie darmowa usługa sprzyjają podjęciu najlepszej dla nas decyzji.

Łącznik kredytowy

Budując platformę porozumienia między bankami a kredytobiorcami, startup postanowił rozbudzić w swoich klientach potrzebę świadomego zarządzania finansami. Na stronie Akredo.pl w zakładce „Finanse z Głową” znaleźć można praktyczne informacje o tematyce finansowej, opisujące zarówno typowe jak i całkiem wyjątkowe sytuacje związane z wydatkowaniem domowego budżetu. Porady jak wyjść z przejściowego kryzysu finansowego, jak naprawić swoją wiarygodność finansową, sprawdzone metody oszczędzania czy ostrzeżenia, kiedy przestać pożyczać pieniądze, zebrane są w jednym, przejrzystym blogu finansowym.

Edukacyjne podejście do klientów mają także eksperci Akredo - doświadczeni fachowcy praktykujący w różnych gałęziach dziedziny finansów. Udzielane przez nich wyczerpująco odpowiedzi na wątpliwości i pytania Klientów, stały się wizytówką firmy i elementem jej rozpoznawalności. Pełne zrozumienia podejście okazało się unikalne na rynku. Można się o tym przekonać czytając wypowiedzi o Akredo w jednym z najpopularniejszych serwisów zbierających wiarygodne opinie potransakcyjne, Opineo.pl.

Dla kogo jest Akredo

Klient Akredo to osoba, która chciałaby poznać swoją zdolność kredytową, połączyć trudne do spłaty kredyty i dostać najlepszą ofertę konsolidacji lub nowego kredytu na rynku. Ktoś, kto zna wartość swojego czasu, dlatego chciałby otrzymać wachlarz dostosowanych do siebie ofert szybko, najlepiej w ciągu jednego dnia. Do tego bez wychodzenia z domu czy biura. - Specjalizujemy się w konsolidacji kredytów konsumpcyjnych. Nasz cel to pomoc w obniżeniu miesięcznych zobowiązań naszych klientów z tytułu rat kredytowych. – podkreśla prezes startup’u Akredo, Damian Rokita. - Nie pożyczamy pieniędzy. Za to pomagamy przejść przez lawinę ofert kredytowych i procedur bankowych tak, aby wybrać najmądrzej. – dodaje Paweł Weber, dyrektor marketingu Akredo. - Wyróżnia nas to, że chcąc przeanalizować wiele profesjonalnych i dopasowanych do danej sytuacji finansowej Klienta ofert, składamy tylko jedno zapytanie do BIK. Mamy taką możliwość i dzielimy się nią z naszymi Klientami. Co to oznacza w praktyce? Jedno zapytanie do BIK nie wpływa na obniżenie zdolności kredytowej i wiarygodności finansowej. Dla niedoświadczonych kredytobiorców może być zaskoczeniem, że już po trzech samodzielnie złożonych zapytaniach kredytowych do różnych banków, mogą poważnie nadszarpnąć lub wręcz zniszczyć swoją wiarygodność kredytową, a to z kolei uniemożliwi im powzięcie jakiegokolwiek kredytu w żadnym z banków, nawet przez długi czas. – zaznacza Paweł Weber.

Akredo nie pozostawia bez konstruktywnej porady osób, które aktualnie nie posiadają zdolności kredytowej lub spotkały się już z odrzuceniem wniosku o kredyt w wybranych bankach. Analizując wspólnie historię Klienta, eksperci Akredo zwracają uwagę jakimi metodami w praktyce Klienci mogą szybko poprawić swoją wiarygodność finansową. Tak, by w przyszłości nie mieć więcej problemów z uzyskaniem kredytu.

Niższe raty każdego kredytu

Pomagając wybrać i dostosować najlepszy kredyt konsolidacyjny w największych bankach, Akredo zmniejsza wysokie raty do minimum, pomagając swoim klientom uporządkować wymykającą się kontroli sytuację finansową. Przy zbyt dużej liczbie kredytów i za wysokich ratach, łatwo wpaść w pętlę zadłużenia. Akredo robi wszystko, by nie dopuścić do takiego biegu wydarzeń, pomagając w zmniejszaniu rat i przy trudnościach w zrozumieniu i poprawnym wypełnieniu formalności w banku. - W Akredo pomagamy na każdym etapie starań o uporządkowanie swoich finansów i z tego jesteśmy dumni najbardziej. – podkreśla współzałożyciel spółki i jej prezes, Damian Rokita. - Jest wiele firm, które działają jako doradcy finansowi offline lub sprzedawcy produktów bankowych przez telefon, ale robią to na zlecenie konkretnych banków. Trudno więc je nazwać obiektywnymi. - mówi współzałożyciel Akredo, Paweł Weber. - Dla nas nie ma sytuacji bez wyjścia. Szukamy, analizujemy, dopasowujemy oferty poszczególnych banków tak, aby nasz Klient miał szansę uporać się ze swoimi zobowiązaniami. Nie poddajemy się szybko i wierzymy, że każdy kredyt jest do spłaty. – dodaje Paweł Weber.

Pierwsi tacy, inni od wszystkich

Co wyróżnia Akredo na rynku polskim, to zasady jakimi kieruje się we współpracy z Klientami. Należą do nich: wysoka kultura doradcza, eksperckość, prostota procedur, wygoda i oszczędność czasu Klientów, a także uczciwość oraz przejrzystość zasad.

Kompleksowość usług Akredo polega przede wszystkim na wnikliwym profilowaniu Klientów - analiza wykonywana jest na podstawie wymogów poszczególnych banków, w oparciu o skuteczne i sprawdzone narzędzia. Banki otrzymują wówczas niezbędne dane o potencjalnym Kliencie co znacznie przyspiesza proces udzielania kredytu. Dzięki skutecznej analizie wykonywanej przez Akredo, osoba wnioskująca o kredyt staje się wiarygodnym partnerem nawet dla wielu banków jednocześnie (na dzień 14.06.2017 r. nawet 10 banków).

- W praktyce wygląda to tak, że upraszczamy procedurę zaciągania kredytu do minimum, biorąc wszystkie formalności na siebie. Klient, bez potrzeby wychodzenia z domu, wypełnia przez Internet 30-sekundową ankietę, a następnie przy telefonicznym wsparciu eksperta Akredo, wypełnia jeden wniosek kredytowy do wielu banków jednocześnie. Na tej podstawie klient w 24h dostaje wnikliwą analizę kredytów bankowych, przeprowadzoną pod kątem jego potrzeb i możliwości finansowych. Dzięki temu otrzymuje błyskawicznie pełną wiedzę o tym na co go stać i w którym banku ma największą szansę otrzymania wnioskowanej kwoty z pełną informacją o kosztach oraz plusach i minusach poszczególnych ofert. Otrzymuje więc dopasowaną do siebie, najatrakcyjniejszą ofertę z rynku. I to bez wychodzenia z domu. – podkreśla Paweł Weber, współzałożyciel Akredo.

Zaufanie społeczne podparte sprawdzonymi rozwiązaniami sprawia, że Akredo wciąż rozszerza skalę i zasięg działania. Najbliższym celem założycieli platformy Akredo.pl jest popularyzacja dobrych rozwiązań finansowych online i dotarcie wszędzie tam, gdzie uproszczenie drogi do kredytu będzie potrzebne. Bycie po stronie swoich Klientów przyświeca wszystkim działaniom Akredo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane