Aktualizacja danych przez internet

09-07-2013, 00:00

Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, nie muszą już osobiście w urzędzie skarbowym aktualizować swoich danych identyfikacyjnych, potrzebnych dla celów rozliczeń podatkowych.

Od tego miesiąca można to zrobić elektronicznie, w systemie e-Deklaracje, za pośrednictwem składane są m.in. roczne zeznania. Do aktualizacji służy zgłoszenie ZAP-3, przeznaczone dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej i zarazem niebędących zarejestrowanymi podatnikami VAT ani też płatnikami podatków i składek ZUS. Formularz ten służy do zaktualizowania adresu zamieszkania, danych kontaktowych (numeru telefonu, poczty elektronicznej) oraz informacji dotyczących osobistego rachunku bankowego osób, które nie posługują się już Numerem Identyfikacji Podatkowej (NIP). W ich przypadku od ponad roku jedynym numerem identyfikacyjnym jest PESEL.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Aktualizacja danych przez internet