Aktywa Altus TFI spadły o 28 proc.

opublikowano: 20-09-2018, 07:49

Z niemal 13 mld zł do 9,37 mld zł spadły od 31 sierpnia do 17 września 2018 r. aktywa pod zarządzaniem Altus TFI, podało towarzystwo.

TFI zdecydowało się na wcześniejszą publikację raportu (zwykle robiło to raz w miesiącu po jego zakończeniu) ze względu na "ostatnie zmiany w wysokości aktywów".

W 2,5 tygodnia po aresztowaniu Piotra Osieckiego, byłego prezesa Altus TFI, aktywa netto pod zarządzaniem towarzystwa zmniejszyły się o 3,6 mld zł.
Zobacz więcej

Koszt

W 2,5 tygodnia po aresztowaniu Piotra Osieckiego, byłego prezesa Altus TFI, aktywa netto pod zarządzaniem towarzystwa zmniejszyły się o 3,6 mld zł. Fot. GK

Na dzień 17 września pod zarządzaniem było 9,37 mld zł. To o 28 proc. mniej niż 31 sierpnia, a więc w dniu, kiedy zatrzymano, a następnie aresztowano Piotra Osieckiego, byłego prezesa i głównego akcjonariusza towarzystwa.

W czterech subfunduszach, wydzielonych w ramach Altsus FIO Parasolowy, czterech subfunduszach SKOK Parasol FIO i funduszu SKOK FIO Rynku Pieniężnego pracowało 451 mln zł, o 914 mln zł mniej niż na koniec sierpnia. Spadek wynika z umorzeń jednostek przez klientów oraz otwarcia likwidacji kilku subfunduszy Altus FIO. 

3,1 mld zł to wartość aktywów netto w ramach portfeli niededykowanych funduszy inwestycyjnych zamkniętych, 2,3 mld zł - w ramach portfeli dedykowanych funduszy inwestycyjnych zamkniętych, a 3,5 mld zł to wartość aktywów netto w ramach usługi asset management, obejmuje zarówno zarządzanie portfelami, w skład których wchodzi jeden lub większa liczba instrumentów finansowych, jak i portfelami funduszy inwestycyjnych utworzonych przez inne towarzystwa.

W tej ostatniej części aktywa zmniejszyły się o 2,6 mld zł przede wszystkim w wyniku wypowiedzenia umowy na zarządzanie portfelem inwestycyjnym przez Norges Bank Investment Management oraz zawieszenia umocowania ALTUS TFI do zarządzania częścią portfela inwestycyjnego JSW Stabilizacyjny FIZ 

Poza sumą aktywów wartość aktywów netto funduszy i subfunduszy w likwidacji wynosi 126 mln zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu