Aktywa Orkli w Polsce ”nieinteresujące” dla Springera

(Paweł Kubisiak)
10-03-2006, 09:08

Jako ”nieinteresujące” określił wczoraj aktywa Orkli Media Mathias Döpfner, prezes wydawnictwa Axel Springer. Decyzja co do nowej gazety w Polsce zapadnie do końca marca.

Jako ”nieinteresujące” określił wczoraj aktywa Orkli Media Mathias Döpfner, prezes wydawnictwa Axel Springer. Decyzja co do nowej gazety w Polsce zapadnie do końca marca.

    W związku z ogłoszeniem wyników finansowych za ub.r. Mathias Döpfner, prezes wydawnictwa, poinformował na konferencji prasowej w Berlinie o planach ekspansji koncernu. Po fiasku fuzji z ProSiebenSat.1 Springer chce skoncentrować się teraz na rynku prasowym. Bada obecnie rynek gazet we Francji, niewykluczone, że zdecyduje się na uruchomienie tam bulwarowego dziennika w stylu ”Bild-Zeitung”.

Natomiast mniejsze zainteresowanie wykazuje aktywami brytyjskiego koncernu Emap we Francji czy Orkla Media, m.in. w Polsce. Te ostatnie Döpfner określił na konferencji jako ”nieinteresujące dla Springera”. Decyzja co do wydawania nowego dziennika w Polsce, jak podał, ma zapaść do końca miesiąca.

Wydawnictwo w tym roku planuje także gazetę dla dzieci w Niemczech oraz pisma w Rosji i Danii. Döpfner potwierdził wyniki finansowe koncernu za ub.r. – zysk netto był rekordowy i wyniósł 230 mln euro. Tak dobry wynik to rezultat zarówno redukcji kosztów, jak i zwiększonych wpływów reklamowych gazet i czasopism. PRESSERWIS

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Aktywa Orkli w Polsce ”nieinteresujące” dla Springera