Aktywa Quercusa spadły, ale mniej

opublikowano: 04-06-2018, 22:00

W maju aktywa Quercus TFI spadły o 144 mln zł, do 3,66 mld zł. To kolejny z rzędu miesiąc, w którym kurczą się aktywa giełdowego towarzystwa.

W maju aktywa Quercus TFI spadły o 144 mln zł, do 3,66 mld zł. To kolejny z rzędu miesiąc, w którym kurczą się aktywa giełdowego towarzystwa. Odpływ dotyczy subfunduszy Quercus Parasolowego SFIO — jego aktywa to obecnie 2,86 mld zł (wobec 3 mld zł na koniec kwietnia). Spadek aktywów w maju był jednak mniej więcej dwa razy mniejszy niż w kwietniu, kiedy portfel stopniał o 370 mln zł.

Na koniec 2017 r. aktywa Quercusa miały wartość 4,6 mld zł, ale część klientów zdecydowała się na umorzeniu po tym, jak się okazało, że fundusze miały w portfelu obligacje GetBacku. Papiery te zostały jednak wytransferowane do ksiąg samego towarzystwa oraz do funduszu należącego do rodziny Sebastiana Buczka, prezesa Quercusa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Aktywa Quercusa spadły, ale mniej