Akwawit został wyróżniony EKO

Piotr Wielicki
opublikowano: 06-12-2000, 00:00

Akwawit został wyróżniony EKO

Przedsiębiorstwo Przemysłu Fermentacyjnego Akwawit z Leszna otrzymało nagrodę Panteon Polskiej Ekologii. Uprawnia ona firmę do oznaczenia wyrobów znakiem EKO. Stefan Grys, dyrektor Akwawitu, zapowiada, że kolejnym celem przedsiębiorstwa będzie realizacja światowego programu „Odpowiedzialność i troska”, polegającego na całkowitej minimalizacji szkodliwego oddziaływania na środowisko.

Panteon Polskiej Ekologii przyznawany jest polskim przedsiębiorstwom i organizacjom gospodarczym od 1999 r., za działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Wśród wyróżnionych dotychczas firm Akwawit jest pierwszą w branży spożywczej.

Akwawit usamodzielnił się w 1989 r. Obecnie posiada status spółki akcyjnej Skarbu Państwa. Przedsiębiorstwo jest znane m.in. z produkcji kwasu mlekowego i spirytusu rektyfikowanego. Produkty te są wykorzystywane w przemyśle spożywczym i chemicznym. PW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akwawit został wyróżniony EKO