Al-Kaida grozi w internecie Europie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-09-2005, 07:02

Jedno z ugrupowań terrorystycznej siatki Al-Kaidy w niedzielę opublikowało w internecie komunikat, w którym zagroziło krajom europejskim dalszymi zamachami na wzór tych, przeprowadzonych w lipcu w Londynie.

Jedno z ugrupowań terrorystycznej siatki Al-Kaidy w niedzielę opublikowało w internecie komunikat, w którym zagroziło krajom europejskim dalszymi zamachami na wzór tych, przeprowadzonych w lipcu w Londynie.

   "My, Organizacja Al-Kaidy w północnej Europie, przysięgamy pomścić naszych braci i siostry, którzy zostali zabici, są więzieni, torturowani albo doznali upokorzeń w jakimkolwiek miejscu na świecie" - głosi komunikat umieszczony na stronie używanej zwykle przez islamskich radykałów. Komunikat nie jest skierowany do żadnego konkretnego kraju.

    Napisano w nim też m.in., że członkowie organizacji są gotowi "poświęcić swoje życie dla religii" i zorganizować ataki "na wzór tych, które nasi bracia mudżahedini przeprowadzili w Wielkiej Brytanii".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane