Alchemia wyda 150 mln zł

ZK
opublikowano: 13-06-2008, 00:00

Skup własnych akcji, ale bez dywidendy. To propozycje, nad którymi właściciele spółki zastanowią się za niespełna dwa tygodnie.

Skup własnych akcji, ale bez dywidendy. To propozycje, nad którymi właściciele spółki zastanowią się za niespełna dwa tygodnie.

Kontrolowana przez Romana Karkosika hutnicza grupa chce przeznaczyć do 150 mln zł na realizację skupu akcji własnych celem umorzenia. Taka uchwała będzie przedmiotem obrad walnego zgromadzenia zaplanowanego na 25 czerwca.

Łączna liczba nabywanych akcji nie przekroczy 10 proc. wszystkich papierów Alchemii. Według stanu na koniec 2007 r., kapitał zakładowy spółki dzielił się na 224 984 000 akcji o wartości nominalnej 1,30 zł.

O planie buy-backu pierwszy poinformował „Puls Biznesu), a spółka potwierdziła te doniesienia w końcu maja, nie podając jednak szczegółów.

Termin trwania skupu akcji własnych potrwa 12 miesięcy od dnia podjęcia uchwały, nie dłużej jednak niż do chwili wyczerpania środków przeznaczonych na ich nabycie — zapowiada zarząd Alchemii.

Cena, za którą spółka będzie nabywać akcje własne, nie może być wartością wyższą spośród ceny ostatniego niezależnego obrotu i najwyższej, bieżącej, niezależnej oferty w transakcjach zawieranych na sesjach giełdowych.

Z projektów uchwał wynika też, że Alchemia chce zysk netto za 2007 r. wysokości 66,4 mln zł przeznaczyć na zasilenie kapitału zapasowego. To oznacza, że dywidenda nie jest planowana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy