Alda wkracza na NewConnect

MAG
opublikowano: 23-12-2011, 00:00

Producent koszy na śmieci i czajników chce sprzedawać elementy branży motoryzacyjnej. Jest na dobrej drodze.

We wtorek na NewConnect zadebiutuje dolnośląska Alda. Debiut poprzedziła prywatna emisja akcji warta 550 tys. zł.

— Potrzebujemy pieniędzy na zwiększenie kapitału obrotowego. Po dwóch latach reorganizacji oferty ten rok jest dla nas przełomowy. Po trzech kwartałach sprzedaż wzrosła o ponad 30 proc. — mówi Marek Fryc, prezes Aldy.

Innowacja pod choinką

Wraz z wiceprezesem Karolem Maziarzem i spółką WDM Autoryzowany Doradca (która wprowadza firmę na NewConnect) jest od czterech lat współwłaścicielem udziałów w spółce. W tym czasie Alda, która produkowała głównie czajniki z gwizdkiem, dodała do oferty kosze (w tym kosze-popielnice, pedałowe itp.), pojemniki na pieczywo, podgrzewacze szklane oraz stojaki choinkowe.

— W tym ostatnim przypadku mamy umowę na wykorzystanie patentu niemieckiej firmy. Zaczęliśmy od 11 tys. sztuk, w tym roku jest 27 tys. Dotychczas stojaki trafiały do Niemiec, Holandii i Norwegii, od tego roku — także do Polski — opowiada Marek Fryc.

Od morza do morza

Firma w tym roku po raz pierwszy pokazała produkty za granicą: w Kijowie i we Frankfurcie. Efekt: umowa z mołdawskim dystrybutorem koszy i ukraińskim kompleksem hotelowym w Doniecku na dostawę koszy. Spółka wysłałateż pierwsze partie tych produktów do Niemiec.

— Szukamy dystrybutora na Ukrainie, chcemy mieć przedstawiciela w obwodzie kaliningradzkim, a nawet na tak egzotycznym rynku jak Iran — zapowiada prezes Aldy. W przyszłym roku chciałby poszerzyć działalność firmy.

— Szukamy trzeciej nogi — to usługi kooperacyjne. Już nawiązaliśmy kontakty z firmą motoryzacyjną, dla której moglibyśmy produkować części — mówi Marek Fryc.

W ubiegłym roku firma miała 7,3 mln zł przychodów i 14 tys. zł zysku netto. W tym roku przez trzy kwartały osiągnęła 6,9 mln zł przychodów i 123 tys. zł zysku netto. Alda ma zakład w Sławkowie pod Sosnowcem, część produkcji realizuje na zasadzie outsourcingu. Zatrudnia 178 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu