Alior Bank grupowo tnie załogę

opublikowano: 27-02-2014, 00:00

Nawet 260 osób pożegna się do czerwca z pracą w Alior Banku w ramach „optymalizacji struktury organizacyjnej”.

Między marcem a czerwcem szeregi pracowników Alior Banku opuści co 25. zatrudniony. Cięcia dotkną przede wszystkim warszawskiej centrali.Spółka zapowiedziała 26 lutego rozpoczęcie procesu zwolnień grupowych. Bank ma dzięki temu mocno oszczędzić. „Program zwolnień grupowych (w tym koszty związane z pakietami odpraw) jest częścią realizowanego projektu optymalizacji struktury kosztowej banku, którego skala oszczędności wyniesie w latach 2014-15 około 50 mln zł” — poinformował bank w komunikacie.

Zobacz więcej

CZYSTKA OTOCZENIA: Zwolnienia grupowe w Alior Banku, kierowanym przez Wojciecha Sobieraja, dotkną głównie centrali — pracowników gdzie indziej ma przybywać. [FOT. WM]

Pozbycie się pracowników z centrali i redukcja liczby departamentów (z 77 do 28) powinny poprawić Aliorowi wskaźniki — przede wszystkim C/I, czyli wskaźnik kosztów do dochodów. Dzięki „restrukturyzacji” ma on spaść w 2016 r. poniżej 45 proc. Po trzech kwartałach ubiegłego roku przekraczał 57 proc. Bank podkreśla, że zwolnienia to tylko element restrukturyzacji i wcale nie oznaczają zahamowania rozwojuspółki, a nawet wręcz przeciwnie. „Optymalizacja struktury organizacyjnej i zatrudnienia w centrali nie oznacza zmiany strategii czy spowolnienia tempa rozwoju banku. Od początku 2014 r. Alior Bank przyjął do pracy ponad 340 osób i planuje dalej zatrudniać, w szczególności na stanowiska związane z oferowaniem produktów i usług bankowych” — głosi komunikat Aliora.

Także inne banki cięły w ostatnim czasie zatrudnienie. W październiku 2013 r. Handlowy informował o planach zwolnienia prawie 800 osób, podobne w skali cięcia od początku 2013 r. prowadził — po fuzji — Raiffeisen Polbank, a wcześniej — w pierwszej połowie 2013 r. — z pracą pożegnało się m.in. ponad 300 pracowników BGŻ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu