Alior będzie sprawdzał 36 razy

opublikowano: 09-05-2016, 22:00

Ilość wyznaczonych dni obserwacji nie wynika z obawy przed pomyłką, tylko ze sposobu naliczania odsetek w ramach „Inwestycji w Złoto Bis” — trzyletniej struktury z ubezpieczeniem w Ergo Hestii, na którą będzie można się zapisać do końca maja. Początkowa wartość jednostki uczestnictwa to tylko 100 zł, ale żeby zainwestować w emitowane przez bank certyfikaty depozytowe, trzeba kupić ich 30, przy opłacie wstępnej do 2,5 proc. Zysk zależał będzie jednak nie od złotego — jak w przypadku większości dostępnych struktur — tylko od złota, a dokładnie od popołudniowego fixingu London Bullion Market, który obserwowany będzie właśnie przez 36 dni. Suma tych krótkookresowych stóp zwrotu wyznaczy stopę końcową, przy czym sześć najwyższych wyników zastąpionych zostanie wartością z przedziału 2-2,5 proc., a całość będzie trzeba jeszcze pomnożyć przez udział inwestora, który bank wyznaczy do dnia emisji z przedziału 80-100 proc.

W przypadku, gdyby złoto zaczęło na tyle źle rokować, że inwestor chciałby się wycofać, bank gwarantuje, że wartość certyfikatu nie będzie niższa niż 84 za 100. Jeśli natomiast ubezpieczony postanowi zaczekać, będzie mógł liczyć na gwarancję odzyskania całego zainwestowanego wkładu, nawet jak indeks złota będzie cały czas spadał. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika Kosmala

Polecane