Alior przejmie Meritum za 352 mln zł

KZ, MD
opublikowano: 21-10-2014, 08:00

Alior zawarł przedwstępną umowę kupna 97,9 proc. akcji Meritum Banku za 352 mln zł od Innovy i EBOiR.

Ponadto Innova Financial Holdings oraz WCP Coöperatief U.A. zobowiązały się w umowie do kupna 2,35 mln akcji Alior Banku po 73,3 zł za sztukę (w sumie za 172 mln zł).

Stosowne uchwały o emisji ma podjąć NWZA Alior Banku, zwołane na 22 października.

Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku
Fot: Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

"Zważywszy na krótki termin pozostający do rozpoczęcia obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Banku, w porządku obrad którego przewidziane zostało podjęcie Uchwały w Sprawie Podwyższenia, Zarząd Banku będzie rekomendował akcjonariuszom Banku podjęcie uchwały w sprawie zarządzenia przerwy w obradach Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Banku na okres 9 dni (do dnia 31.10.2014), niezbędny do przeanalizowania przez akcjonariuszy Banku warunków realizacji Transakcji przed przystąpieniem do głosowania Uchwały w Sprawie Podwyższenia" - dodano.

O możliwości transakcji Puls Biznesu pisał pod koniec września, kiedy Alior otrzymał zaproszenie do negocjacji w sprawie kupna Meritum Banku. Rozmowy miały zakończyć się najpóźniej do 22 października.

Meritum Bank miał po pierwszym półroczu 3,15 mld zł sumy bilansowej i 27,7 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, MD

Polecane