Allegro pożycza 2 mld zł

opublikowano: 06-05-2019, 07:30

Allegro, największy polski serwis aukcyjny pożycza 2 mld zł na rekapitalizację dywidendy, poinformował Global Capital powołując się na źródła w bankach.

Serwis zwraca uwagę, że to jedna z największych w tym roku transakcji na rynku centralnej i wschodniej Europy. Jej głównymi realizatorami są według niego Bank Pekao, JP Morgan i Goldman Sachs. 

- Allegro spłaciło cześć zadłużenia, jego lewarowanie spadło od czasu LBO kilka lat temu – powiedział Global Capital jeden z europejskich bankierów.

Inny, działający w regionie środkowej i wschodniej Europy powiedział serwisowi, że skład uczestników transakcji może być podobny do tego z grudnia 2016 roku, kiedy Allegro pożyczało ponad 5 mld zł na lewarowany wykup spółki od Naspers przez fundusze Cinven, Permira i Mid Europa Partners.

Jeden z polskich bankierów powiedział Global Capital, że „większość, jeśli nie wszystkie polskie banki” prawdopodobnie będą uczestniczyć w transakcji. Inny zauważył jednak, że choć polski rynek bankowy rozwinął się w ostatnich latach, to polskie banki „wciąż potrzebują pomocy swoich partnerów międzynarodowych, szczególnie jeśli są spółkami zależnymi instytucji europejskich, w zawieraniu dużych transakcji”. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, globalcapital.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy