Allianz i Daewoo TU już mają polisy zdrowotne

Łukasz Świerźewski
opublikowano: 18-12-2000, 00:00

Allianz i Daewoo TU już mają polisy zdrowotne

Powoli rodzi się rynek ubezpieczeń zdrowotnych. Wprowadzenie od nowego roku dobrowolnych polis kosztów leczenia zapowiadają Allianz i Daewoo TU. Z kolei Cigna STU zamierza rozwijać już istniejącą ofertę.

Mocne wejście na rynek ubezpieczeń zdrowotnych zapowiada życiowy Allianz. Towarzystwo deklaruje, że zamierza być liderem w tej grupie ubezpieczeń. Allianz ma w wielu państwach europejskich mocną pozycję w segmencie ubezpieczeń zdrowotnych

W Polsce nową ofertę przygotowuje zespół współpracujący z centralą w Monachium. W efekcie już od nowego roku towarzystwo będzie oferowało grupowe ubezpieczenia zdrowotne. Przygotowywany jest też produkt dla klientów indywidualnych.

Eksperyment DTU

Ubezpieczenie zdrowotne przygotowało też Daewoo TU. Od pierwszego stycznia 2001 r. będzie ono oferowane w sześciu oddziałach towarzystwa.

— Na razie wprowadzamy ten produkt na okres próbny. Będzie dostępny tylko dla klientów, których już znamy — twierdzi Aleksander Daszewski z biura ubezpieczeń osobowych Daewoo TU.

Ubezpieczeniem Daewoo objęte będą te koszty leczenia, które nie są refundowane przez kasę chorych. Towarzystwo zastrzega jednak, że nie podejmie się refundacji operacji plastycznych, przeszczepów, usuwania ciąży czy niektórych zabiegów stomatologicznych.

Brakuje cennika

Rynek ubezpieczeń zdrowotnych rozwija się w Polsce z oporami. Ponad dwa lata temu taką usługę wprowadziło TU Europa, ale okazała się ona nierentowna i została zlikwidowana. Zupełnie nową sytuację stworzyła ustawa o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym. Nie daje ona możliwości powstawania prywatnych kas chorych, ale z jej zapisów wynika, że refundacją nie są objęte wszystkie usługi medyczne. To daje szansę na rozwój dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych. Ich wprowadzenie opóźnia jednak bałagan powstały przy wprowadzaniu reformy zdrowia.

— Do dzisiaj nikt nie określił cennika podstawowych usług medycznych — twierdzi Bożenna Kasperczak, członek zarządu Cigny STU.

Dopracowywanie polisy

Towarzystwo to już od ubiegłego roku oferuje ubezpieczenia zdrowotne. Na razie klienci mogą wykupić tylko grupowe ubezpieczenie kosztów poważnych zachorowań lub operacji. Jest to ubezpieczenie dodatkowe do polisy na wypadek pobytu w szpitalu. Cigna stara się też wprowadzić grupowe kompleksowe ubezpieczenie kosztów leczenia.

— Są możliwe dwa różne rozwiązania. Może to być produkt abonamentowy lub odszkodowawczy. Cigna dopracowuje produkt odszkodowawczy — twierdzi Bożenna Kasperczak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Świerźewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Allianz i Daewoo TU już mają polisy zdrowotne