Allianz: Spółki technologiczne najlepsze w 2010 r.

ANALIZY ONLINE
opublikowano: 28-01-2010, 00:00

Spółki z sektora technologicznego będą beneficjentem nowych cykli produkcyjnych, umiarkowanego wzrostu wydatków inwestycyjnych oraz gwałtownego wzrostu na rynkach wschodzących. "Wiele firm technologicznych generuje dużą część zysków z działalności na rynku międzynarodowym i to takie właśnie firmy skorzystają na osłabiającym się dolarze" — uważa Neil Dwane, CIO w firmie Raiffeisen Capital Management (RCM), która zarządza funduszami Allianz Global Investors. Dwane typuje, że sektor technologiczny okaże się najlepszą inwestycją w 2010 r.

Według zarządzającego spółki produkujące dobra luksusowe skorzystają z przewidywanego niewielkiego wzrostu konsumpcji. Dosyć dobrze rysują się również perspektywy dla branży transportowej, która będzie zwiększać zyski w miarę rozpędzania się gospodarki, jednak wycena tych spółek jest już odpowiednia. Według Dwane’a zyski z inwestycji w spółki z sektora energetycznego i surowców powinny być przynajmniej nieco wyższe niż zyski na szerokim rynku akcji. W przypadku banków zyski powinny natomiast być podobne do tych, które będzie oferował rynek. Wobec braku pewności co do ostatecznego efektu wysiłków legislacyjnych prezydenta Obamy, analiza sektora ochrony zdrowia jest obecnie bardzo utrudniona. Dlatego szczególnie trudno jest o ocenę dalszych perspektyw tej branży.

W ciągu kolejnych czterech kwartałów liczonych do 30 września 2010 r. RCM przewiduje, że realny wzrost PKB w globalnej gospodarce wyniesie między 3 a 3,5 proc. "Pod koniec 2010 r. zakładamy spowolnienie gospodarki i jej dalszy skromny wzrost w 2011 r., kiedy zmniejszenie pakietów stymulacyjnych połączone z podwyżką podatków zacznie wpływać na konsumpcję" — zauważa Dwane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANALIZY ONLINE

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane