Altax chce zwiększyć przychody o 5 mln zł

Barbara Kwiecińska-Kielczyk
opublikowano: 09-02-2001, 00:00

Altax chce zwiększyć przychody o 5 mln zł

Sprzedaż poznańskiego przedsiębiorstwa ma osiągnąć poziom 24,5 mln zł

Poznański Altax, producent środków ochronno-dekoracyjnych i impregnatów do drewna, zamierza zwiększyć w 2001 roku sprzedaż o jedną czwartą, czyli do poziomu 24,5 mln zł.

Tegoroczny plan poznańskiego Altaxu, producenta preparatów ochronno-dekoracyjnych i impregnacyjnych do drewna, zakłada wzrost sprzedaży o blisko 5 mln zł.

Systematyczny wzrost

Zdaniem Tomasza Brudnickiego, prezesa Altaxu, systematyczny wzrost produkcji pozwala na rozwój przedsiębiorstwa, powiększanie powierzchni produkcyjnej oraz kupno maszyn. Poznańska firma skorzystała również z przepisów ustawy o zakładach pracy chronionej, co zapewniło pracę grupie niepełnosprawnych z okolicy Szamotuł.

— Dzięki ulgom inwestycyjnym udoskonaliliśmy park maszynowy, przez co wydajność pracy w 2000 roku wzrosła o 63 proc. — mówi Tomasz Brudnicki.

Złoty Medal promuje

Tomasz Brudnicki przewiduje, iż o 60-70 proc. wzrośnie w tym roku sprzedaż Altaxinu, najnowocześniejszego produktu firmy. W 2000 roku sprzedaż tego nowoczesnego środka ochronno dekoracyjnego do drewna była o 50 proc. większa niż w 1999 roku.

Altaxin produkowany jest niemal od początku istnienia spółki, ale zastosowanie nowych technologii pozwoliło na takie jego udoskonalenie , iż można go uznać za produkt w pełni nowatorski. Tę ocenę potwierdziło jury Międzynarodowych Targów Poznańskich, przyznając Altaxinowi Złoty Medal podczas tegorocznych targów budowlanych Budma.

— Takie wyróżnienie to znakomita promocja naszego produktu. Jest on bardziej doceniany przez klientów, zarówno przez hurtowników, użytkowników przemysłowych, jak i klientów indywidualnych — twierdzi Tomasz Brudnicki.

Nisza rynkowa

Właściciele spółki twierdzą, iż u podstaw funkcjonowania firmy legło dążenie do innowacyjności.

— Znaleźliśmy dla siebie niszę na rynku produktów budowlanych. Uznaliśmy, że taka niewielka firma w warunkach silnej konkurencji nie może nastawiać się na produkcję materiałów wytwarzanych przez duże przedsiębiorstwa. Wybraliśmy wąską specjalizację produkcyjną i trafiliśmy w zapotrzebowanie rynku — uważa Tomasz Brudnicki.

Jego zdaniem, to właśnie umiejętne ulokowanie się na rynku i wąska specjalizacja pozwoliły spółce uchronić się przed skutkami trwającego od dwóch lat spadku dynamiki rodzimej gospodarki i utrzymać stały przyrost sprzedaży.

Przedsiębiorstwo Altax, sp. z o.o. utworzone zostało w 1987 roku jako jednostka innowacyjno- -wdrożeniowa produkująca nowoczesne preparaty do ochrony i konserwacji drewna. Właścicielami poznańskiej spółki są Tomasz Brudnicki i dr Maciej Gajdziński (w momencie tworzenia spółki pracownik naukowy Zakładu Chemicznej Technologii Drewna Akademii Rolniczej). Spółka zatrudnia obecnie około 50 pracowników.

Firma prowadzi działalność w odkupionym od Rolniczego Kombinatu Spółdzielczego zakładzie w Brodziszewie pod Szamotułami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Kwiecińska-Kielczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Altax chce zwiększyć przychody o 5 mln zł